Laboratoria Przyszłości w placówkach niepublicznych.

Poznaj, Sprawdź, Kup!

Zapraszamy serdecznie na cykl webinarów „Laboratoria Przyszłości w placówkach niepublicznych. Poznaj, Sprawdź, Kup!” Na spotkaniach dowiesz się, jak dokonać właściwego wyboru sprzętu, jak z nim pracować, a nasi eksperci odpowiedzą na najbardziej nurtujące Cię pytania związane z drukarkami 3D Skriware, robotem edukacyjnym Photon, BECREO kit i klockami LEGO® Education. 

Weź udział w Cyklu warsztatów „Laboratoria Przyszłości w placówkach niepublicznych. Poznaj, Sprawdź, Kup!”

Przypominamy, że o wsparcie w ramach Programu Laboratoria Przyszłości, mogą ubiegać się również placówki niepubliczne. To właśnie dla nich powstał cykl webinarów, na których nasi eksperci przedstawią możliwości nowoczesnych pomocy dydaktycznych i pokażą, jak wykorzystać je w codziennej pracy. Spotkania, które przygotowaliśmy, są wartościowym źródłem wiedzy dla placówek publicznych, które już zakupiły sprzęt i zastanawiają się, jak mogą go wykorzystać na zajęciach z uczniami. Serdecznie zapraszamy!

Harmonogram wydarzenia:

06.10.22 - godzina 13:00

Mariusz Głowacki

Druk 3D w placówce edukacyjnej.

Zapisz się!

11.10.22 - godzina 13.00

Marcin Pogorzelski

Jak oswoić robota PHOTON, czyli nowoczesna technologia w służbie edukacji.

Zapisz się!

18.10.22 - godzina 12.00

Mistrzowie Robotyki

LEGO® Education i jego możliwości.

Zapisz się!

13.10.22 - godzina 13.00

Marcin Paks

BECREO kit – polski zestaw z mikrokontrolerem na miarę edukacji.

Zapisz się!

Druk 3D w placówce edukacyjnej

W Twojej szkole od przyszłego roku ma się znaleźć pracownia druku 3D? Nie wiesz jaki sprzęt wybrać, jak wprowadzić druk 3D na jednostkę lekcyjną, czym różni się jedna drukarka 3D od drugiej? A może masz już drukarkę 3D w placówce, ale sprzęt budzi niepewność u wszystkich nauczycieli? Druk 3D to przyszłościowe rozwiązanie, które znacznie zmieni obraz edukacji, dlatego postaramy się zrobić co w naszej mocy, aby przybliżyć kadrze pedagogicznej ten sprzęt.

Dowiedz się więcej o spotkaniu

Podczas webinarów w prosty sposób wytłumaczymy jak wykorzystywać sprzęt, który trafił lub trafi do Waszej szkoły w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Wytłumaczymy dlaczego warto zainwestować w drukarkę 3D wraz z pakietem edukacyjnym. Zobaczycie jak wygląda druk 3D w praktyce, jak można ciekawie i przy niewielkim nakładzie pracy zwiększyć efektywność, poprzez wykorzystywanie narzędzi STEAM. Przekonacie się, że druk 3D można wykorzystać na każdej lekcji. Spotkania pokażą Wam jak korzystać ze Skriware Academy, obchodzić się z drukarką 3D oraz robotami edukacyjnymi!

Zapisz się!

“Od ponad 30 lat związany z rynkiem IT w Polsce.
Brał udział w wielu projektach a główne z nich to: Novell - w latach 90-tych lider rozwiązań sieciowych, ADAX - reaktywacja marki w Polsce, Szkoła i Technologia - warsztaty technologii IT, Office 365 (BIPOS) - wdrażanie rozwiązania na rynku w Polsce, Szkoła Praktyków - szkolenia dla rad pedagogicznych, Funtronic - zbudowanie rynku dla podłogi interaktywnej Magiczny Dywan, Skriware Road Show - warsztaty dla szkół z druku 3D.”

Mariusz GłowackiTrener sprzedaży, zarządzania, rozwoju osobistego oraz technologii IT

Jak oswoić robota PHOTON, czyli nowoczesna technologia w służbie edukacji

Chcesz oswoić technologię tak, aby wspierała Twoje edukacyjne działania?
Szukasz pomysłów jak odnaleźć radość z pracy z (post)covidowej rzeczywistości Zastanawiasz się, w co wyposażyć swoją szkołę?
Zapraszamy na webinar „Jak oswoić robota PHOTON, czyli nowoczesna technologia w służbie edukacji”.
Podczas spotkania zaprezentujemy nasze rozwiązania mające na celu wprowadzenie dzieci w świat nowoczesnej technologii oraz pokażemy, w jaki sposób ułatwiamy pracę edukatorom zajmującym się kształceniem zarówno najmłodszych, jak i starszych uczniów.

Dowiedz się więcej o spotkaniu

Oswoimy Was z naszym Robotem Photon oraz pokażemy jak na podstawie gotowych scenariuszy zajęć lub własnych, autorskich konspeków możecie zaangażować PHOTONA w prowadzenie zajęć. Nasz Robot sprawdzi się świetnie na każdym etapie edukacji – od przedszkola do szkoły ponadpodstawowej! Pomaga w nauce podstawowych kompetencji oraz uatrakcyjnia przekazywanie wiedzy z określonych tematów. Opowiedz o układzie słonecznym zabierając robota na kosmiczny spacer, stwórzcie łąkę aby nauczyć się o roślinach i owadach, „przenieście się” do centrum miasta, aby porozmawiać o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Robota można używać do wprowadzania podstawowych pojęć – kolorów, zwierząt, figur geometrycznych, a nawet wyjaśniania pojęcia ekologii. Photon doskonale nadaje się również do przeprowadzania gier mających na celu utrwalenie działań matematycznych i zapamiętywanie liczb. Z pomocą robota uczniowie mogą zobaczyć efekty swojej pracy w praktyce.
W PHOTONIE rozumiemy, że dzieci są kluczem do lepszej przyszłości. Naszym celem jest wykorzystanie nowoczesnych technologii, aby zapewnić równy start w przyszłość wszystkim uczniom. Głęboko wierzymy, że wykorzystywanie technologii takich jak roboty w edukacji jest nie tylko najlepszym, ale także jedynym sposobem na stawienie czoła wyzwaniom przyszłości. Uważamy, że dzieci powinny rozwijać się interdyscyplinarnie – łącząc nauki STEAM z kompetencjami społeczno-emocjonalnymi.

Zapisz się!

“Absolwent Uniwersytetu w Białymstoku na wydziale Ekonomii oraz na wydziale Pedagogiki i Psychologii. Ukończył studia podyplomowe na wydziale Public Relations. W swojej pracy stara się łączyć doświadczenie zdobyte w pracy w biznesie z potrzebami obszaru edukacji dzieci i młodzieży. Blisko związany ze środowiskiem nauczycielskim w zakresie edukacji z obszaru przedsiębiorczości. Inicjator szeregu akcji i projektów skierowanych do dzieci i młodzieży, mających na celu krzewienie wiedzy z dziedziny ekonomii, jak i wzmacniania postaw pro-przedsiębiorczych. W Photon Education odpowiedzialny za szkolenia oraz kontakty z Edukatorami i Użytkownikami Robota Photon.”

Marcin PogorzelskiLearning & Development Manager, Photon Education

LEGO® Education i jego możliwości.

Chciałbyś prowadzić lekcje w nurcie STEAM, ale nie wiesz od czego zacząć? Rozpocznij wdrażanie metody STEAM od prowadzenia zajęć z klockami LEGO® Education! Dowiedz się, jak zachęcić uczniów do nauki i poznaj potencjał klocków konstrukcyjnych w edukacji. Pokażemy Ci, jak z pomocą prostych i sprawdzonych metod wdrożyć STEAM na Twoich zajęciach. Dowiesz się, jak wiele gotowych rozwiązań masz w zasięgu ręki.

Dowiedz się więcej o spotkaniu

Na webinarze poznasz metody wdrażania na zajęciach metody STEAM za pomocą klocków LEGO®. Dzięki spotkaniu zmieni się Twoja perspektywa na wykorzystywanie klocków konstrukcyjnych w procesie nauczania. Zobaczysz, że zajęcia z klockami LEGO® to nie jest tylko zabawa. Zrozumiesz, że to zabawa, która ma cel! Skorzystaj ze sprawdzonych trików na zaangażowanie uczniów w lekcję i zachęcenie ich do aktywnego uczestnictwa na zajęciach. Dowiedz się, jak sprawić, by polubili naukę i zainteresowali się przedmiotem, którego nauczasz. Serdecznie zapraszamy!

Zapisz się!

“Certyfikowany Teacher Trainer LEGO® Education Academy, Photon EdTech Expert. Trener w programie Superkoderzy. Autor podręczników, artykułów i materiałów edukacyjnych z zakresu EduTech i STEAM (klocki konstrukcyjne, robotyka i programowanie, druk 3D w Edukacji). Koordynator Mistrzów Robotyki. Członek grupy Superbelfrzy RP.”

Sebastian PontusNauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej w szkole podstawowej w Katowicach.

BECREO kit – polski zestaw z mikrokontrolerem na miarę edukacji.

Patrzysz na mikrokontroler i nie wiesz, od czego zacząć? Zastanawiasz się, jak połączyć poszczególne elementy? Weź udział w webinarze, a dowiesz się, jak korzystać z aplikacji przeznaczonej do obsługi BECREO kit i jak wykorzystywać zestaw BRCREO na swoich lekcjach. Spotkanie rozwieje Twoje wątpliwości i sprawi, że chętnie wprowadzisz ćwiczenia z mikrokontrolerami do części praktycznej swoich zajęć.

Dowiedz się więcej o spotkaniu

BECREO kit to zestaw do nauki mechatroniki skrojony na miarę potrzeb polskiej edukacji. Nauczyciele od lat zastanawiali się jak ugryźć temat mikrokontrolerów i w jaki sposób wprowadzić je do swoich zajęć praktycznych. Na szczęście BECREO kit udowodnił, że można to zrobić niewielkim kosztem i do tego w łatwy sposób. Weź udział w zajęciach i poznaj walory edukacyjne BECREO - odkryj nie tylko samą pomoc dydaktyczną i aplikację do jej obsługi, ale również scenariusze lekcji, które wraz z zestawem na Ciebie czekają!

Zapisz się!

“Nauczyciel i entuzjasta wykorzystania nowoczesnej technologii w edukacji. Zaangażowany w projekty edukacyjne, propagator edukacji w modelu STEAM. Twórca autorskich scenariuszy w ramach projektu Superkoderzy. Felietonista, konsultant ośrodków doskonalenia, twórca Szkolnych Klubów Scottie Go! Współorganizator grupy Superbelfrzy RP, ambasador platformy Edmodo w Polsce. Koordynator ICT w Śląskiej Szkole Jakości. Członek Rady Programowej Szkoła 4.0 oraz ekspert Sieci Edukacji Cyfrowej Komet@ oraz doradca Fundacji EdTechPoland.”

Marcin PaksDyrektor ds. Współpracy z Sektorem Edukacji BeCREO Technologies Sp. z o.o.

Nie czekaj i zapisz się już dziś!

Zapisz się!

Zakończone wydarzenia – Laboratoria Przyszłości STREAMowe lekcje

Serdecznie zapraszamy na cykl 45-minutowych lekcji na temat wykorzystania sprzętu zakupionego w Programie Laboratoria Przyszłości.
Jeśli szukasz pomysłu na przeprowadzanie lekcji z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w programie to ten webinar jest właśnie dla Ciebie!

Weź udział w Cyklu warsztatów Laboratoria Przyszłości!

Przypominamy, że wydatkowanie środków z pierwszego etapu Programu kończy się 31 sierpnia 2022 roku, a termin składania wniosków do drugiego etapu został wyznaczony na 31 maja 2022.

Część z Państwa zakupiła już niezbędny asortyment, a część zastanawia się jaki sprzęt wybrać. Podczas wydarzenia nasi Eksperci poprowadzą dla Państwa lekcje, na których pokażą, jak dzięki obudowie merytorycznej z łatwością wykorzystywać sprzęt na zajęciach lekcyjnych. Wiedza praktyczna, zdobyta podczas wydarzenia pozwoli Państwu z łatwością prowadzić angażujące i pełne pasji lekcje.

Cykl warsztatów online dla nauczycieli – materiały do pobrania

Laboratoria Przyszłości, STREAMowe lekcje

Lekcja pierwsza:

Jak realizować ciekawe lekcje
z mikrokontrolerem w zestawie BECREO kit

Cykl warsztatów online dla nauczycieli – materiały do pobrania

Laboratoria Przyszłości, STREAMowe lekcje

Lekcja druga:

Portal edulab.sygnis.pl i ciekawe zajęcia
z drukiem 3D w tle

Cykl warsztatów online dla nauczycieli – materiały do pobrania

Laboratoria Przyszłości, STREAMowe lekcje

Skontaktuj się z nami!

Infolinia "Laboratoria Przyszłości"

42 233 78 78

e-mail: laboratoriarzyszlosci@mojebambino.pl

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!
Zespół specjalistów do spraw projektu Laboratoria Przyszłości z firmy Moje Bambino